Atatürk Havalimanı - Piya Hostel

Atatürk Havaalanı ile hostelimiz yaklaşık 18 km’dir. Buradan hostele ulaşmak için kullanlan en ucuz yol, toplu taşımadır. Atatürk Havalanı’nda indikten sonra, metro vasıtasıyla YUSUFPAŞA’ya gidiyoruz, burada araç değiştirip SULTANAHMETdurağında ineceğimiz tramvaya biniyoruz. Sultanahmet’de indikten sonra, Sultanahmet Cami’ye doğru devam ediyoruz sonra Sultanahmet Cami ve AyaSofya’ nın arasındaki yolu takip edip, oteli görünce sağa dönüyoruz, sonra ilk sola sapıp halıcı ve dericlerin olduğu caddede devam ediyoruz ve ilk sağdan dönüyoruz bu yol bizi Akbıyık Camii’ne götürecek, Cami’den 50 metre sonra Piya Hosteli göreceksiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı - Piya Hostel

Sabiha Gökçen Havaalanı ve Piya Hostel arasındaki mesafe 65 kilometredir. Sabiha Gökçen Havaalanından tarihi Sultanahmet’e taksilerle ulaşım mümkündür. Havaalanından Piya Hostele ulaşım ortalama 60-90 dakika arası olsa da, bu süre yolculuğu günün hangi zamanı yaptığınız ya da trafiğin olup olmaması gibi bazı koşullar nedeniyle değişebiliyor. Piya Hostele bir başka ulaşım biçimi de Havaş Otobüs Servisleri. Havaş Otobüs Servislerinin bir kısmı doğrudan Sultanahmet’e gelmenize olanak sağlarken, öte yandan son durağı Kadıköy olan servislerden Kadıköy’e kadar yararlandıktan sonra, Kadıköy’den Eminönün’ vapurla geçebilir; daha sonra da Eminönün’den kalkan tramvayla Sultanahmet durağında inebilirsiniz. Aynı zamanda yine havalanından kalkan Halk Otobüslerinden E-3 KURTKÖY - UYDUKENT - 4. LEVENT METRO ‘ye binip son durakta indiğinizde Taksim’e 4.Levent-Taksim metro hattı aracılığıyla ulaşabilir, buradan da T4 numaralı otobüse binip Sultanahmet’te inebilirsiniz.

Ulaşıma ilişkin bir sorun yaşadığınızda hostelimizi arayıp danışmaktan lütfen çekinmeyiniz. Hem Atatürk Havaalanına hem de Sabiha Gökçen Havaalanına 7/24 pick-up servislerimizden yararlanabilirsiniz. Pick-up servislerinden yararlanmak için lütfen bizi havaalanınız, sefer sayınız ve varış zamanınız hakkında bilgilendiriniz.

Ayasofya Müzesi/Kilisesi

Dünyadaki en güzel mimari yapılardan biri kabul edilen Kutsal Bilgelik Kilisesi, Bizans İmparatoru Jüstinyen tarafından MS 535’te yaptırılmıştır. İstanbul’un Fethi (1453) sonrası camiye dönüşen kilise, şu an bir müze olarak kullanılmaktadır. Mükemmel ebatları ve Bizans mozaikleriyle İstanbul’un mutlaka görülmesi gereken yerlerinden.

Piya Hostel'den ulaşma zamanı: Yürüyerek 3 dakika

Açık olduğu Günler: Salı’dan Pazar’a

Açık olduğu Saatler: 09:00-16:00

Topkapı Sarayı Müzesi

15. Yüzyıl’da yaptırılan Saray, sutanların asıl konakladıkları yerdir. 15. Yüzyıl’dan 19. Yüzyıl’a efsanevi Osmanlı sultanlarına ev sahipliği yapmış saray, batı tarzı sayarlardan çok farklı bir mirmariye sahiptir. Harem’i, Kutsal Emanetler Bölümünü ve altın çatılı Bağdat Köşkünü mutlaka görmelisiniz.

Piya Hostel'den ulaşma zamanı: Yürüyerek 3 dakika

Açık olduğu Günler: Çarşamba’dan Pazartesi’ye

Açık olduğu Saatler: 10:00-16:00

Aya İrin Kilisesi

6. Yüzyıl’da inşa edilen kilise Topkapı Sarayı’nın bahçesinde bulunuyor.

Piya Hostel'den ulaşma zamanı: Yürüyerek 5 dakika

Açık olduğu Günler: Çarşamba’dan Pazartesi’ye

Açık olduğu Saatler: 09:00-16:00

Yerebatan Sanrıcı

Muhteşem sütunlarla dolu bu yeraltı mağarası, hem Bizans İmparatorluğu’nda hem de Osmanlı İmparatorluğu’nda su deposu olarak kullanılmıştır.

Piya Hostel'den ulaşma zamanı: Yürüyerek 2 dakika

Açık olduğu Günler: Hergün

Açık olduğu Saatler: 09:00-17:30

Sultan Ahmet Camii

17.Yüzyılın başlarında inşa edilen bu cami, şehrin en bilinen camiisidir. Altı minaresi ve İznik işi mavi taşlarla süslü duvarlarıyla diğer camilerden oldukça farklı olan Sultanahmet Camii, namaz vakitleri haricinde ziyaret edilebiliyor.

Piya Hostel'den ulaşma zamanı: Yürüyerek 2 dakika

Açık olduğu Günler: Hergün

Açık olduğu Saatler: 09:00-17:00

Arkeoloji Müzesi

Piya Hostel'den ulaşma zamanı: Yürüyerek 2 dakika

Açık olduğu Günler: Hergün

Açık olduğu Saatler: 09:00-17:30

Konumumuz